Eksplotacija letal

Motorna letala

PDF dokument - klikni za prenos Eksplotacija letala Cessna C-172
Adobe PDF (618 KB)

PDF dokument - klikni za prenos Eksplotacija letala Piper PA-38 Tomahawk
Adobe PDF (686 KB)

Jadralna letala

 Blanik L13VUK-TCirrus
Standard
75 VTC
DG-100G
Hitrost pri najboljši finesi (km/h)759085105
Minimalna hitrost (km/h)60556265
Maksimalna hitrost (km/h)253240220260
Maksimalna hitrost v turbulentni atmosferi (km/h)145150150210
Maksimalna hitrost z odprtimi zavorami (km/h)200240220260
Optimalni nagib v zavoju pri jadranju (o)30303030
Hitrost v zavoju pri jadranju (km/h)70-8080-9080-9080-90
Najboljša finesa28373839
Minimalna dovoljena teža pilota (kg)68707075
Maksimalna teža pilota z opremo (kg)180120110117
Minimalna višina skoka s padalom (m)150150150150
Minimalna višina vstopa v šolski krog (m)150150150150
Minimalna višina za 4. zavoj v šolski krog (m)50505050
Minimalna višina, na kateri še lahko naredimo zavoj na pristanek pri nenadnem odpenjanju (m)50505050
Postopek za izhod iz nenadnega svedraZ nasprotno nožno komando zaustavimo vrtenje, istočasno dodamo palico v nevtralo in ko hitrost naraste (min 80 km/h), letalo uvedemo v horizontalni let.

Članska srečanja

Redna mesečna srečanja članov bodo vsak prvi ponedeljek v mesecu ob 19. uri na vzletišču Podpeč ali lokalu PRIGO Brezovica ali lokalu ŠPAN Brezovica. Vsakokrat bo točna lokacija določena sproti.
Aeroklub Ljubljana, Kolezijska 7, 1000 Ljubljana, Slovenija  •  Tel.: +386 1 51 31 201  •  Fax: +386 1 50 56 696  •  acmg@siol.net  •  aeroklub.ljubljana@gmail.com